Deprecated: Function ereg() is deprecated in /domains1/gh43199000/public/www_root/inc/gen_inc/articles-first.php on line 205
Gro-bag - jedinečný spací vak z Velké Británie
 
položek:0
cena:0,- Kč
Velký sortiment dětského zboží, kterým potěšíte Vaše dítě i sebe. Kočárky, autosedačky, dětský nábytek, hračky, dětský pokoj, dřevěné hračky, přebalovací pult, dětské postýlky a další dětské zboží.
hlavní strana články křestní jména mateřské školy
hračky, dětské zboží, kočárky, chůvičky: 1187
video ukázky: 166 , dokumenty a manuály: 429 ,
obrázky: 21731 Co nejvíce hledáte?, Archív
 
 
 
 
 

Gro-bag - jedinečný spací vak z Velké Británie

datum: 23.03.2010
zdroj: AGS sport
Gro-bag - jedinečný spací vak z Velké Británie

Grobag je jedinečný spací vak z Velké Británie. U maminek a tatínků změnil návyky, se kterými ukládají své děti do postýlky! Chytře vyřešený bezpečnostní zámek zipu a místo pro bradičku – výjimečné potřeby pro děti.

Bezpečí – Grobag je jediným spacím vakem, který doporučuje FSID – charitativní organizace zabývající se výzkumem úmrtí kojenců ve spánku. FSID zpracovává varování týkající se bezpečného spánku dětí. Bezpečnost a kvalita byly hlavními hledisky při návrhu a  výrobě Grobagu. Přiložený teploměr spolehlivě dodá jistotu, že je Grobag používán bezpečně a správně.

 

 

 

 


 

Gro-bag - jedinečný spací vak z Velké Británie

Výběr velikosti

Přibližný věk dítěte Minimální hmotnost dítěte  Maximální výška dítěte
0-6 měsíců 4 kg 68 cm
6-18 měsíců 8,1 kg 86 cm
18-36 měsíců 11,4 kg 98 cm
3-6 let 53,5 cm obvod hrudníku 116 cm

Výběr síly látky

2.5 tog: CELOROČNÍ (pro normální pokojové teploty 16-20 °C)
1.0 tog: VÝBORNÝ NA LÉTO A DENNÍ SPÁNEK (teplejší počasí a v pokojích s 21-23 °C)
0.5 tog: IDEÁLNÍ NA PRÁZDNINY A HORKÉ POČASÍ (velmi teplé pokoje 24-27 °C)


Spací Vak, GROBAG, kosmonaut pro chlapečkaCO JE CO

SIDS – SYNDROM NÁHLÉHO ÚMRTÍ KOJENCŮ

SPACÍ VAK PROBAG - JEDNO Z DOPORUČENÍ JAK PŘEDCHÁZET SIDS

Ne vždy máme na otázky přesné odpovědi. A bohužel  SIDS  patří do této kategorie. Ale z informací,  které můžeme získat,  je možné alespoň preventivními opatřeními  a příměřenými znalostmi se ve velké míře tomuto „onemocnění „ vyhnout. Není v ničím zájmu  strašit. Většinu nemocí  můžeme diagnostikovat pro jejich specifické příznaky. Co však činí SIDS tak hrozivým je, že většina SIDS diagnóz přijde až po přezkoumání a vyloučení  všech ostatních příčin úmrtí. Jak název napovídá –syndrom náhlého úmrtí - je náhlá a nevysvětlitelná smrt u dětí mladších 1 roku. Může udeřit bez varování a to obvykle u zdánlivě zdravých dětí.

Většina  úmrtí  na SIDS je spojena se spánkem. K náhlému úmrtí kojenců dochází nejčastěji při spaní na bříšku, kdy obličej je zakrytý pokrývkou, polštářem nebo plyšovou hračkou, dítě je obvykle silně zpocené. Zvýšené riziko hrozí  také v poloze na boku. Výjimkou je polohování  předčasně narozených  dětí majících problémy s dýcháním a v prvních týdnech života se pokládají na bříško, kdy dýchání v této poloze je snazší. I tak před propuštěním z nemocnice by si měly začít zvykat na spaní na zádech. Existují  jasné důkazy, že riziko se výrazně zmenší při spaní na zádech. Ale ani lékaři nevědí, proč to tak je. Podle jedné teorie může být příčinou nepřiměřená reakce dítěte na bakterii, která je jinak neškodná a žije v jeho dýchacích cestách.

Ví se, že prudká reakce kojence na bakterii souvisí se zvýšením tělesné teploty a s přehřátím organismu. Podle další teorie, pokud dítě leží na bříšku, matrace tlačí na jeho sanici a tak ztěžuje dýchání. Dokonce může mít pusu a nos opřené o podložku v takovém úhlu, že vlastně vdechuje vydechovaný vzduch (kysličník uhličitý) tak dlouho, až upadne do bezvědomí. To se může stát, i když se zamotá do přikrývky. Při dodržování základních doporučení pediatrů lze SIDS předcházet. K těm základním patří spánek na zádech, který je nejzdravější, spací pytel, zabraňující riziku přetočení a udušení se  a vlastní dětská postýlka v ložnici rodičů, kdy každá maminka instinktivně vycítí, že s miminkem a jeho dýcháním není něco v pořádku.

GROBAG, Spací VakSpací pytel jako jedno z doporučení.

Z mnoha typů spacích vaků představuji spací pytel GROBAG, a to proto, že jej doporučuje charitativní organizace FSID, zabývající se výzkumem náhlého úmrtí kojenců. Tato nadace shromažďuje, vyhodnocuje informace a zvyšuje povědomí veřejnosti týkající se bezpečného spánku dětí. Britská firma GROcompany již léta spolupracuje s touto nadací, takže bezpečnost a kvalita jsou hlavními hledisky při návrhu a výrobě vaku  GROBAG, který splňuje všechna kritéria bezpečnosti podle BSI (Britský standard) nové specifikace BS 8510:2009, která jsou stanovena pro spací vaky. 

Je to nejen náhrada tradičního povlečení (peřinka je zbytečná), ale pomůže zajistit vašemu dítěti a tedy i vám lepší spánek, protože se není možné odkopat, jak je tomu u klasické přikrývky, dítěti není zima, nebudí se zimou a tedy nebudí i vás. Na rozdíl od klasických přikrývek není možné vak překopnout nebo omotat přes hlavičku. Udržuje dítě v pohodlné teplotě. V případě, že se dítě probudí a procestuje kolem postýlky, zůstává stále v teple vaku. Samotné ukládání do vaku je vlastně také jakási psychologická příprava na spánek a děťátko si uvědomí, že nastal čas pro spaní. Ne nedůležitý je fakt, že spaní ve vaku oddálí možnost, kdy je možné se převrátit na bříško a tedy i do velké míry zabránít SIDS.

Je možné si vybrat ze čtyř velikostí vaků podle velikosti dítěte. Také je možnost výběru síly (gramáže) látky, kdy se rozhodujeme podle počasí a teploty v pokoji. Chytře vyřešený bezpečnostní zámek zipu (zacvakovací) znemožňuje jeho odepnutí, tedy vyvlečení se z vaku či možnost jakkoliv se o zip zranit. Pohodlí  zpříjemňuje specifický kryt brady. Vak je možné začít používat tehdy, kdy se hlavička dítěte neprotáhne skrz otvor pro krk. Součásti každého GROBAGu je přiložený teploměr a užitečné informace o použití.

Pokud možno klidný spánek.


RSS čtečka: