Deprecated: Function ereg() is deprecated in /domains1/gh43199000/public/www_root/inc/gen_inc/articles-first.php on line 205
Plavání kojenců a dětí
 
položek:0
cena:0,- Kč
Velký sortiment dětského zboží, kterým potěšíte Vaše dítě i sebe. Kočárky, autosedačky, dětský nábytek, hračky, dětský pokoj, dřevěné hračky, přebalovací pult, dětské postýlky a další dětské zboží.
hlavní strana články křestní jména mateřské školy
hračky, dětské zboží, kočárky, chůvičky: 1187
video ukázky: 166 , dokumenty a manuály: 429 ,
obrázky: 21731 Co nejvíce hledáte?, Archív
 
 
 
 
 

Plavání kojenců a dětí

datum: 26.02.2009
zdroj:

Věděli jste že?

Všechny děti se rodí s „reflexem zadržení dechu“. Vzhledem k tomu, že je tento reflex vrozený a u dětí přetrvává zhruba do šestého měsíce, je důležité v tomto období reflex „zautomatizovat“ tak, aby se malé dítě mohlo potápět i po jeho vymizení. Z  tohoto důvodu je dobré začít děti seznamovat s vodou co nejdříve, tak abychom pomohli tento reflex rozvíjet.

To se děti učí tzv. „abecedou potápění“ jedná se o jednoduché na sebe navazující kroky vedoucí až k úplnému ponoření miminka. Nácvik před ponořením miminka do vody se provádí za pomocí různých signálů, například „Honzíku á šup“, který má dítě připravit na to, že se bude potápět.

Je dobré vědět, že děti dýchají převážně nosem, při krátkodobém ponoření úst nebo zalití vlnou není důvod panikařit. Děti při přelití vody přes obličej a později při potopení reflexivně zatajují na krátký okamžik dech. Náhodné krátkodobé ponoření dítěte by nemělo rodiče vylekat, nemělo by vést ke zbrklým či prudkým záchranným pohybům a přerušení plavání.

Potápění a plavecké nácviky se nacvičují od prvních lekcí kurzů, nečekejte však, že z Vaší ratolesti bude po prvních absolvovaných hodinách světový rekordman. I když miminka neplavou v pravém slova smyslu, je v tomto věku je důležité dítě s vodou a jejím prostředím seznámit, vybudovat v něm pocit jistoty.

A kdy začít?

S plaváním můžete začít prakticky ihned po narození. První „plavání“ zpravidla probíhá doma ve vaně, poté následuje tzv. vaničkové plavání pro děti od cca dvou měsíců do půl roku (každý klub má jiná pravidla). Po vaničkách přechází děti do „opravdového bazénu“. Nikde není psáno, že musíte projít všechny tři etapy. Jsou miminka, která si je projdou a jiné začnou až na bazéně…. Žádné výzkumy nedokazují ani nevyvrací, které miminka jsou na to lépe…

Nezapomínejte….

Nikdy není pozdě seznámit děti s vodou. Důležité však je vybrat dobrý „baby klub“ nebo plaveckou školu. Správný přístup instruktorů, vedení lekcí formou hry a hlavně spokojené děti to je záruka dobrého výběru!

Teplota vody?

Běžně doporučovaná teplota vody ke koupání miminek je 37°C. Plavání doma ve vaně nebo ve „vaničkovém plavání“ začíná na této teplotě, s doporučením postupně snižovat teplotu vody…teplota vody na bazénu bývá okolo 28°C. Z vlastních zkušeností víme, že mnoho miminek se „klepe zimou“ již po několika minutách pobytu v bazénu.

Naše sety na plavání obsahují vše, co budete potřebovat, abyste udrželi Vaše miminko v teple. Protože, jsou naše sety tak oblíbené, nabízíme nyní tři varianty Bronze – základní sada na hodiny plavání, Silver a Gold s extra věcmi navíc, tak aby bylo plavání s Vašimi dětmi ještě více jednodušší a zábavnější.

Pozor!

Nikdy nenechávejte své děti bez dozoru ve vodě!

Zdroj: konfidence.cz


RSS čtečka: