Deprecated: Function ereg() is deprecated in /domains1/gh43199000/public/www_root/inc/gen_inc/articles-first.php on line 205
UV oblečení pro děti
 
položek:0
cena:0,- Kč
Velký sortiment dětského zboží, kterým potěšíte Vaše dítě i sebe. Kočárky, autosedačky, dětský nábytek, hračky, dětský pokoj, dřevěné hračky, přebalovací pult, dětské postýlky a další dětské zboží.
hlavní strana články křestní jména mateřské školy
hračky, dětské zboží, kočárky, chůvičky: 1187
video ukázky: 166 , dokumenty a manuály: 429 ,
obrázky: 21731 Co nejvíce hledáte?, Archív
 
 
 
 
 

UV oblečení pro děti

datum: 26.02.2009
zdroj:

Logo KonfidenceLidské kůži trvá mnoho let, než se plně rozvine její ochranná funkce, ta spočívá mimo jiné i v ochraně před UV zářením. Z tohoto důvodu by se miminka, u nichž tato ochrana ještě není zabezpečena, neměla nikdy vystavovat přímému slunci.

Kůže reaguje na UV záření zhnědnutím. Pigmentové buňky po ozáření sluncem produkují hnědé kožní barvivo – melanin. Hnědá barva kůže, kterou si tělo vytváří je tedy přirozená, tělo se takto chrání před sluncem.

Tato přirozená ochrana funguje, pouze není-li zátěž na kůži příliš vysoká. Dospělý člověk smí na slunci pobývat dle typu kůže 10 – 40 minut. Miminkům tato přirozená obranyschopnost kůže chybí, ochranný plášť jejich kůže je ještě slabý a ani pigmentový systém není zcela vyvinutý. Než se tento ochranný systém plně vytvoří, trvá to mnoho let, plně funkční je až v dospělosti.

Přitom děti a mládež do 18 let již mají až 80% své celoživotní dávky UV záření. Je to tím, že nejvíce pobývají venku, což je dobře. Kůže miminek a dětí však potřebuje náležitou ochranu. Ač se Vám to nezdá, kůže si pamatuje, každé spálení od slunce a nadměrné dávky slunečního záření zvyšují riziko rakoviny kůže v pozdějším věku.

Je potřeba si uvědomit, že slunce svítí všude. Nejen na dovolené na pláži, ale také doma na balkóně, na chatě u rybníka, na přehradě dokonce, i když jdete jen tak ven… slunce svítí stále. Nezapomínejte, že slunce svítí i ve vodě, kde se navíc sluneční svit odráží a je mnohem silnější než na souši. Sluneční záření je pro lidský organizmus nepostradatelné a zdravé. Je však zdravé jen když ho užíváme s mírou! Především maminky malých dětí by měly dodržovat následující zásady.

  • Miminka mladší jednoho roku není dobře přímému slunci vystavovat vůbec! Příjemný stín poskytuje střecha kočárku, koruna košatého stromu či slunečník. Myslete na to, že sluníčko opaluje i ve stínu je tedy vhodné děti před slunečním UV zářením chránit.
  • V čase mezi 11 až 14 hodinou je sluneční záření nejprudší, tyto „rizikové“ hodiny raději zůstaňte doma. Raději zůstaňte doma přes poledne, než abyste si kvůli popáleninám zkazili celou dovolenou.
  • Nenechávejte malé děti v bazénku nahé. Nejlepší ochranou je lehké oblečení a pokrývka hlavy chránící nejen obličej kšiltem, ale také krk.
  • Dětem, dejte vhodné sluneční brýle, jakmile si je nechají nasadit. Vězte, že děti raději nosí brýle, když mají příklad ve Vás, v rodičích.
  • Malým dětem hrozí nejen spálení, ale také přehřátí. Dostatek neslazených tekutin (vlažný čaj, voda, ředěné ovocné šťávy) a osvěžení vlažnou vodou budou to pravé.

 

Nezapomeňte!

  • Naše UV oblečení s ochranným UV filtrem UVPF 50+ je totožné s ochranným krémem s filtrem 50+.
  • Konfidence oblečení s UV ochranným filtrem je vhodné nejen do vody na plavání, ale i na běžné nošení.
  • Nenechávejte své děti v mokrém oblečení, když vyjdou z vody. Vždy mějte připraveny suché věci, když se Vaše malá ratolest vrátí z poznávání světa pod hladinou.

RSS čtečka: