položek:0
cena:0,- Kč
Velký sortiment dětského zboží, kterým potěšíte Vaše dítě i sebe. Kočárky, autosedačky, dětský nábytek, hračky, dětský pokoj, dřevěné hračky, přebalovací pult, dětské postýlky a další dětské zboží.
hlavní strana články křestní jména mateřské školy
hračky, dětské zboží, kočárky, chůvičky: 1176
video ukázky: 166 , dokumenty a manuály: 429 ,
obrázky: 21731 Co nejvíce hledáte?, Archív
 
 
 
 
 

Obsahuje video ukázku.

Calma - systém pro kojené děti

Dětské zboží » nádobí, příbory a papání » kojenecká láhev »

Calma - systém pro kojené děti
Dostupnost: do 1-2 týdnů
Kód:K008.0131
Značka:Medela
Kategorie:Dětské zboží
Záruka:24 měsíců
Vaše cena: 373.00 Kč
Varianty produktu
  Calma - systém pro kojené děti, bez lahvičky do 1-2 týdnů 373.00,-
  Calma - systém pro kojené děti, s lahvičkou do 1-2 týdnů 413.00,-

Podobné zboží výrobce Medela


Calma - systém pro kojené dětiNovinka na světovém trhu

Pozorovala jste někdy Vaše dítě, jak pije z prsu? Víte, jaké úsilí musí vyvinout, aby se dostatečně napilo? Pro nás dospělé je příjem potravy automatickou činností. Pro Vaše dítě představuje krmení náročnou kombinaci sání, polykání, dýchání a odpočinku dle jeho individuálního rytmu. Dítě si řídí příjem potravy dle svých možností a potřeb.

Příroda nám nabízí jedinečný vzor. Ve snaze o hlubší pochopení vzájemného vztahu matky a dítěte při kojení a ve spojení s odbornými znalostmi byl firmou Medela AG vyvinut nový způsob podávání mléka kojeným dětem.

Co činí Calmu odlišnou od ostatních?

Běžné systémy určené pro podávání mléka či výživy (láhev s dudlíkem) vedou dítě ke změně způsobu sání. Dítě si samo nemůže regulovat tok mléka, bývá velice rychle zahlceno, má problémy s pravidelným dýcháním a potřebným odpočinkem. Tento způsob podávání mléka nevyžaduje od dítěte úsilí, které je zapotřebí při sání z prsu (mléko z lahvičky teče samo). Proto dítě postupně ztrácí sací reflex a odmítá pít z prsu. Z uvedených důvodů bývá dítě často odstaveno od prsu a kojení je bohužel předčasně ukončeno.
 

Lahvička Calma je zcela odlišná, neboť byla navržena především pro podávání mateřského mléka kojeným dětem. Speciální průtokový systém Calma umožňuje dítěti pít svým vlastním přirozeným způsobem. Respektuje jeho rytmus sání, polykání, dýchání i odpočinku. Všechny tyto faktory mají velký vliv také na dostatečné okysličení jeho krve. Díky svým vlastnostem se Calma stává jedinečnou novinkou na světovém trhu. 

Stránky výrobce, anglicky
 

Calma - systém pro kojené dětiCalma je s Vámi po celou dobu kojení

  • Calma Pomáhá prodloužit období kojení.
  • Přináší volnost a pocit klidu kojícím matkám v době, kdy kojení není možné.
  • Speciální savička odpovídá tvarem a délkou bradavce, takže umožňuje dítěti snadný přechod od prsu k lahvičce a zpět. Velmi jemné silikonové zakončení savičky umožňuje dítěti pohybovat jazykem stejně jako při kojení.
  • Jedna velikost savičky po celou dobu kojení.
  • Možnost odpočinku při krmení přináší dítěti pocit klidu, takže frekvence dýchání a srdeční rytmus jsou stejné jako při kojení.
  • Jedinečný systém ventilace odvádí přebytečný vzduch z lahve a zabraňuje tak nadýmání dítěte.
  • Calma snadná údržba, hygienické použití na cestách.

 

Přehled srovnávacích parametrů při sání z prsu a z lahvičky Calma

• Pohyb jazyka a pozice bradavky / Calma (ultrazvuk)
• Hodnoty vakua při sání a odpočinku u kojení / Calma
• Rytmus a dynamika sání, polykání, dýchání a odpočinku
(intraorální tlak, respirační měření)
• Srdeční frekvence a okysličení krve (Pulsní oxymetr)

V průběhu kojení neteče mléko z prsu automaticky. Ke spuštění toku mléka musí dítě vytvořit dostatečné vakuum. Mléko teče, pokud je vakuum v ústech dítěte nejvyšší. V tomto okamžiku je jazyk dítěte na nejnižším bodě a bradavka je nejhlouběji v ústech dítěte. Stejný systém platí i při použití Calma. Dítě vytváří vakuum pro spuštění toku mléka a uplatňuje stejný postup jako při kojení.

Calma - systém pro kojené děti

 

Příběh Matěje

Matěj se narodil 36t+2 s váhou 2,46 kg a 47 cm.

První tři dny jsem neměla mléko, krmila jsem ho pasterizovaným mateřským mlékem z injekční stříkačky cca 5-10 ml, trvalo to kolem hodiny. V porodnici zhubl až na 2,24 kg. Po třech dnech přikládání k prsu se začalo tvořit i malé množství mléka, z prsu vypil cca 5-10 ml. Postupně jsme zvedli dokrm pasterizovaným mlékem ze stříkačky na 20-30 ml, ale krmení trvalo stále kolem hodiny.

Čtvrtý a pátý den v porodnici byl na fototerapii, byl spavý a musela jsem přestat s kojením, protože po chvilce u prsu už nezvládl vypít vůbec nic. Rozhodli jsme se dávat mu jen moje odstříkané mléko z obyčejné lahve, aby začal přibírat a mohli jsme jít domů.

Pátý den konečně přibral cca 20 g, šestý den jsme vizitu trochu obalamutili, protože byl na váze hned po jídle a měl o dalších 40 g víc :-) a pustili nás domů. Bohužel po návratu domů se kojení moc nedařilo, a tak začaly experimenty s Calma.

Kojení jsme zkoušeli ze začátku jen 3-4krát za den, první dny vypil z prsu cca kolem 5-10 ml, pak jsme dávali Calma. Krmili jsme cca po 3 hodinách). Asi po 14 dnech vypil polovinu z prsu cca 30 ml a polovinu z Calma. Pomalu se začalo zvyšovat kojení a snižovat dokrm z Calmy, po dalších 14 dnech jsme začali Calma občas vynechávat a plně kojit. Kompletně všechny dokrmy jsme zvládli s mateřským mlékem (pomocí odsávačky Swing), nemuseli jsme dokrmovat umělou výživou.

Po měsíci a půl na kontrole u paní doktorky Matěj vážil 3,96 kg a měřil 54 cm a byl plně kojený.